Osnovna muzička škola "Dr Dragutin Gostuški" Pirot

Zahvaljujući donaciji Ministarstvu pravde Republike Srbije, naša škola je dobila polukoncertni klavir.

Na konkursu koji je objavilo Ministrastvo pravde u 2021. godini za raspodelu sredstava prikupljenih po osnovu odlaganja krivičnog gonjenja, škola je konkurisala projektom „Opremanje koncertne sale nabavkom polukoncertnog klavira“.

Odlukom Vlade RS i Ministrastva pravde našoj školi je po projektu dodeljeno 1.882.100,00 dinara za kupovinu klavira. Klavir je dopremljen krajem decembra 2021.godine.Time je  škola dobila izuzetan instrument na kojem će učenici i nastavnici moći da izvode kompozicije na koncertima u školi, ali i da se pripremaju za učešća na takmičenjima i javnim nastupima.

Radost učenika i nastavnika je neizreciva, a zahvalnost Ministarsvu pravde ogromna.